Gençlik Burada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gençlik Burada

Hadi Gençlik Bu Siteye

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Trabzon'da son durum

YazarMesaj
ultra_aslan
Admin
Admin
ultra_aslan

Trabzon'da son durum Empty
MesajKonu: Trabzon''da son durum   Trabzon'da son durum I_icon_minitimeCuma Mayıs 15, 2009 9:31 pm

Trabzonsporlu futbolcularda hedef şampiyonluk. Kaptan Hüseyin, şampiyonluğun rüyalarını süslediğini söylerken, Ersen Martin artık şampiyon olmaları için zamanın geldiğini ifade etti. Genç futbolcu Tayfun ise, bu kez şansını en iyi şekilde kullanacağını belirtti.

Öte yandan transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, Paraguay Milli Takım kalecisi Bobadilla, Sakaryaspor'un kalecisi Martinez ve Gençlerbirliği'nden Eren'in transferi için çalışmalarını hızlandırdı.

ÖNCELİK KALECİYE VERİLDİ

Serkan Balcı, Adnan Güngör ve Jabi'ye imza attıran Trabzonspor, kaleci, forvet, oyun kurucu ve solbek arayışlarına tüm hızıyla devam ediyor. Gençlerbirliği'nden Eren ile temaslarını sürdüren bordo mavililer Arjantinli Palermo'nın transferini şimdilik askıya kaldı. Teknik direktör Ziya Doğan'ın Arjantin'den genç bir forvet oyuncusunun ismini yönetime verdiği öğrenildi. Cordoba'nın ülkesine gitmek istemesi üzerine bu transferden vazgeçen yönetim, Paraguay Milli Takım kalecisi Bobadilla ve Sakaryaspor kalecisi Martinez'e yöneldi. İki kalecinin de fiyatının yüksek oluşu Trabzonspor'un önüne engel koyarken, Sakaryaspor yönetiminin Martinez'in fiyatında indirime gitmesi bekleniyor.

SAKARYA MARTİNEZ'İ SATMALI

Martinez'in menajeri Batur Altıparmak, Trabzonspor'un Martinez için teklifte bulunduğunu doğrulayarak, "Ancak Sakaryaspor yönetimi bu futbolcudan yüksek fiyat istediği için transfer gerçekleşmemişti. Arada oldukça yüksek bir fiyat farkı var. Sakaryaspor gelecek sezon ikinci ligde mücadele edecek. Bir yabancı kaleci barındırmanın zorluğunun farkında olmalılar. Olası bir Süper lige çıkamamaları durumunda ise Martinez, seneye serbest kalabilir. Bu yüzden Martinez'in satılma ihtimali oldukça yüksek. Şu ana kadar Martinez'i Trabzonspor dışında ne yurt içinden ne de yurt dışından hiç bir takım istemedi. Sakaryaspor yönetiminin burada duyarlı davranması gerekiyor" diye konuştu.

Sakaryaspor'da yönetim ise Martinez'de fiyat indirimine bir türlü yanaşmıyor. Trabzonspor bu futbolcu için Sakaryaspor kulubüne 1 milyon dolar önermiş, Sakaryaspor ise 2 milyon 500 bin dolarda direnmişti.

ŞAMPİYONLUK ÖZLEMİNİ DİNDİRMEK İSTİYORUZ

Trabzonspor'da kaptan Hüseyin ve tecrübeli futbolcu Ersen Martin, şampiyonluk özlemlerine bir son vermek istediklerini ifade ederek, "Bu hedefimize ulaşmak için çok çalışacağız. Trabzon halkına bu zaferi yaşatırken, aynı mutluluğu kendimizde yaşamak istiyoruz. Bu takım bu işi başaracak" diye konuştular. Ersen Martin, geçtiğimiz sezon 23 maçta oynamasına rağmen 11 gol attığını hatırlatarak, "Kendimi başarılı buluyorum. Sakatlıklar nedeniyle az maç oynamama rağmen 11 gol atıtm ve 5 asist yaptım. Bu yıl çok daha fazlasını yapmak için çalışacağım. Rakiplerimiz yıldız futbolcu tranfser ediyor olabilir, bizde yıldız futbolcu aldık ama yıldızın sadece ismi var. Bize sahada yüreği ile mücadele edecek futbolcu lazım. Serkan Balcı ve Jabi çok iyi tranfserler. İkisi de kendilerini kanıtlamış futbolcular. İsim yapmış futbolcu almak bana göre o kadar önemli değil, takıma faydalı, takım oyununa uyum sağlayabilecek futbolcu almak önemli. Bizim başarıya ulaşmamız için camia olarak bütünleşmemiz lazım" diye konuştu.

ÇOK TATLI BİR REKABET YAŞANACAK

Kayserispor'dan geri çağırılan genç Tayfun Cora ise, rekabete hazır olduğunu ifade ederek, "Futbolda gözümü Trabzonspor ile açtım. Onunla büyüdüm. Çocukluğumun ve gençliğimin ilk yılları tribünde takımımı desteklemekle geçti. Benim oynadığım alana oyuncu transferleri gerçekleştirildi. Birkaç yeni oyuncu daha alınacağını biliyorum. Ben asla rekabetten kaçacak bir futbolcu değilim. İnanıyorum ki o rekabetin içerisinde adil bir yarış olacak ve formaya kavuşacağım. Kendimi mükemmel hissediyorum, bomba gibiyim. Herkes bambaşka bir Tayfun' u sahada görecek. Hedefim burada çok başarılı olmak. Ben doğduğum yıl Trabzonspor son şampiyonluğunu yaşamıştı. 24 yıldır şampiyonluk özlemi yaşıyorum. Trabzonsporluluğun o büyük ruhuyla, coşkuyla sahada savaşırsak ne yıldız nede başka bir engel tarafından durdurulabiliriz. Tarih buna tanıktır. Tek hedefimiz şampiyonluk" şeklinde konuştu.

Trabzonspor, yeni sezon öncesi ilk etap kampını yapacağı Bolu'ya gitmek için bu sabah 08. 50'de Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçak ile Ankara'ya hareket etti. Buradan Karayolu ile Bolu' ya gidecek olan kafilede 33 futbolcu yer alıyor. Teknik direktör Ziya Doğan'ın idman programını Bolu'da belirmesi beklenirken, kafilede 13 genç futbolcu da yer aldı. Milli takım kamplarına katılan Gökdeniz, Hüseyin, Yattara ile sakatlıkları devam eden Musa ve Risp kafilede yer almazken, özel izin alan Ceyhun ve yeni tranfser Jabi'nin kampa ilerleyen günlerde katılacağı açıklandı.

8 Temmuz'da oynanacak olan İnter Toto maçı öncesi 30 Haziran'a kadar hazırlıklarını Bolu Gerede Dorukkaya Green Park Otel'de sürdürecek olan Trabzonspor'un burada 2 hazırlık maçı oynaması bekleniyor.

Trabzon'da son durum
1 sayfadaki 1 sayfası